Тадић сезону почео асистенцијом и обарањем рекорда Ередивизије

Kапитен фудбалске репрезентације Србије и Ајакса Душан Тадић уписао је асистенцију у тријумфу "копљаника" над Фортуном у Ситарду (3:2) у првом колу Ередивизије и оборио рекорд холандског шампионата.

Капитен репрезентације Србије Душан Тадић забележио је асистеницију у првој утакмици нове фудбалске сезоне у Холандији и ушао у историју Ередивизије.

Тадић је престигао Дирка Кајта у трци за најкориснијег играча шампионата у историји, пошто је са новом асистенцијом дошао до 226 бодова (108 голова и 118 асистенција).

Статистика се води од 2000. године.

Ајакс је одбрану титуле почео победом после преокрета. Домаћин је на полувремену водио голом Пола Гладона у 6. минуту, међутим, тим из Амстердама преокренуо је ток утакмице у привх петнаестак минута другог полувремена.

Изједначење Ајаксу донео је Тејлор у 48. минуту, већ у 51. било је 2:1 за госте голом Ренша, а трећи гол за "копљанике" постигао је Броби у 62. минуту после асистенције Тадића.

Фортуна је у финишу меча ублажила пораз преко турског ветерана Бурака Јилмаза који је овог лета појачао тим из Ситарда.

Ајакс је троструки узастопни првак Холандије, која 2020. није имала шампиона због пандемије коронавируса.