Четири поготка Де Брујнеа против Вулвса, Сити чува врх

Фудбалери Манчестер ситија савладали су као гости екипу Вулвса 5:1 и вратили три бода предности у односу на другопласирани Ливерпул. Кевин Де Брујне постигао сва четири поготка за екипу Пепа Гвардиоле.

На Острву се ових дана играју заостали мечеви Премијер лиге, а Манчестер сити је против Вулвса забележио нови тријумф и поново бежи Ливерпулу три бода на челу табеле.

Апсолутни херој меча на "Молино" стадиону био је Кевин Де Брујне, који је постигао четири поготка и готово сам донео тријумф свом тиму.

Белгијанац је у првом полувремену убележио хет-трик за само 17 минута, да би у међувремену гол за домаћина постигао Дендонкер.

Де Брујне је свој четврти погодак на мечу постигао у 60. минуту, да би коначан резултат поставио Рахим Стерлинг у 84.

Сити је први на табели са 89 бодова, Ливерпул има три мање и лошију гол-разлику.

Челси је био убедљив у Лидсу и остварио тријумф од 3:0 головима Маунта, Пулишића и Лукакуа.

"Плавци" тако чувају треће место на табели, док је Лидс у опасној зони са 34 бода, колико има и Барнли.

Евертон има два бода више од угроженог двојца, пошто су "карамеле" одиграле 0:0 у Вотфорду.

Лестер је са 3:0 савладао екипу Норича, а двоструки стрелац био је Џејми Варди. Коначан резултат поставио је Џејмс Медисон.