Леверкузен обезбедио Лигу шампиона, Дортмунд убедљив против Фирта

Фудбалери Леверкузен надиграли су Хофенхајм са 4:2 на гостовању после резултатског преокрета у другом полувремену и осигурали трећу позицију на табели којом су обезбедили учешће следеће сезоне у групној фази Лиге шампиона. На гостовању је славио и тим другопласираног Дортмунда против Фирта са 3:1.

Хофенхајм је одлично почео меч и повео у 22. минуту голом Рутера и иако су гости изједначили у 34. минуту голом Патрика Шика, ипак успевају само два минута касније да дођу поново до вођства голом Баумгартнера уа 2:1 са колико се отишло на полувреме.

У наставку се одвијао равноправан дуел али су у финишу гости успели да нанижу серију голова која им је донела победу.

Серију је отворио Дијаби у 73. а Шик је три минута касније погодио за вођство од 3:1, а до краја меча погодио је и Аларио у првом минуту судијскенадокнаде.

На свом терену потучен је и Фрајбург од Унион Берлина са 4:1, а гости су победу практично обезбедили већ у првом полувремену јер су Промел у 11, Тримел у 30. и Бекер у 41. минуту донели вођство од 3:0. Почасни погодак за домаће постигао је Холер у 59. минуту, а коначних 4:1 поставио је Андраш Шефер у 90. минуту.

Другопласирани Дортмунд је био фаворит на гостовању против Фирта и то су потврдили славицши са 3:1. Најбољи појединац меча био је Брандт са два поготка.