Саутемптон зауставио Ситијеву серију, баксузни број 13 за "грађане"

Фудбалери Саутемптона и Манчестер ситија одиграли су 1:1 у последњој утакмици суботњег програма 23. кола Премијер лиге. "Свеци" прекинули серију гостију од 12 узастопних победа и други пут ове сезоне ремизирали са шампионом.

Прилично занимљив меч одиграли су Саутемптон и Манчестер сити у 23. колу Премијер лиге, а на крају није било победника - 1:1.

Домаћи тим успео је да прекине серију "грађана" од 12 узастопних тријумфа у енглеском шампионату, али и да донесе радост навијачима Ливерпула и Челсија, који се и даље надају да шампионска трка ове сезоне није готова.

Домаћи су на "Сент Мерису" повели већ у 7. минуту, када је дебитантски гол у Премијер лиги постигао Кајл Вокер-Питерс.

Гости су имали теренску иницијативу током целе утакмице, али то не значи да су "свеци" били безопасни - Беднарек је имао шансу после корнера, да би Броја погодио стативу Едерсоновог гола.

На другој страни, стативу је погодио и Кевин де Брујне, док је голман Фостер неколико пута излазио као победник у дуелима са нападачима Ситија.

Ипак, екипа Пепа Гвардиоле дошла је до изједначења у 65. минуту, када је Де Брујне одлично центрирао, а Ајмерик Лапорт главом погодио мрежу "светаца".

До краја меча није било голова, па је Саутемптон и други пут ове сезоне остао непоражен у дуелима са Ситијем, што се десило први пут још од 2003. године.

Сити је задржао прво место на табели са 12 бодова и две утакмице више у односу на Ливерпул, док је Саутемптон 12. са 25 бодова.