Ајакс без грешке у групној фази, Дортмунд се "петардом" опростио од ЛШ

Фудбалери Ајакса окончали су групну фазу Лиге шампиона у великом стилу - победом над Спортингом од 4:2.

Ајакс је такмичење у групној фази завршио онако како је и почео - победом.

Без Душана Тадића, који је био на клупи, Ајакс је рутински уписао нове бодове.

Але је са пенала донео предност "копљаницима" у осмом минуту, чиме је дошао до десетог гола у Лиги шампиона и постао играч којем је најмање времена било потребно да дође до 10. гола у сезони.

Сантос је изједначио у 22. минуту, а Антони донео нову предност Ајаксу у 42.

Нерес и Бергујс су погађали у наставку, а Табата је у 78. минуту ублажио пораз гостију.

Дортмунд је на свом терену би убедљив против Бешикташа - 5:0.

Мален је отворио голеаду у 29. минуту, а Ројс је искористио пенал у надокнади првог дела игре.

Гости су пред одлазак на одмор остали без Велинтона, који је искључен.

Ројс је још један гол постигао у наставку, а онда је са два гола Ерлинг Холанд ставио тачку.

Ајакс ће у наредну фазу са првог места - има 18 максималних бодова из шест мечева.

Спортинг ће у наредну рунду са девет бодова, колико има и Дортмунд, који ће се преселити у Лигу Европе.

Бешикташ после шест мечева нема нити један бод.