Реал "укротио" Ливерпул, против Челсија за финале Лиге шампиона

Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су елиминисали Ливерпул укупним резултатом 3:1. "Краљевски клуб" одбранио је предност из првог меча и тако заказао дуел са Челсијем у полуфиналу елитног такмичења.

Изабраници Зинедина Зидана направили су огроман подвиг, елиминисавши Ливерпул у четвртфиналу Лиге шампиона.

Упркос томе што је у великој мери био десеткован, тим из Мадрида одбранио је предност из првог меча и у реваншу играо онолико колико је било довољно за пролаз.

Како је рекао Јирген Клоп пре меча, "црвенима" је била неопходна савршена утакмица, коју Ливерпул ипак није успео да пружи.

Покушавао је енглески тим на разне начине да постигне гол, који би окренуо моментум меча на њихову страну, али је на врхунцу задатка била одбрана Реала, на челу са сјајним голманом Куртоом.

Вајналдум, Салах и Милнер у првом, а потом Фирмино и Жота у другом полувремену, нису искористили изгледне ситуације и позиције за постизање поготка.

Са друге стране, Реал је био стрпљив, првенствено дефанзивно оријентисан, али далеко од тога да ни сам није могао да постигне гол.

Бензема је у првом полувремену погодио стативу, а у другом делу шансу је имао Винисијус.

Иако се то није могло наговестити, утакмица у Ливерпулу завршена је без постигнутог гола, па Реал са укупних 3:1 иде у наредну фазу.

Након Аталанте, мадридски тим елиминисао је Ливерпул и тако заказао дуел са Челсијем у полуфиналу Лиге шампиона.