Читај ми!

Вердер зауставио Ајнтрахтову серију, нова асистенција за Костића

Фудбалери Вердера савладали су на свом терену Ајнтрахт са 2:1, у првој утакмици 23. кола Бундеслиге.

Нестварној серији добрих резултата кад-тад морао је да дође крај, а за то су се побринули играчи Вердера, који су у Бремену однели тријумф 2:1.

Екипа из Франкфурта налазила се у серији од 11 утакмица без пораза у Бундеслиги (девет побе4да, два ремија), али је против Вердера остала кратких рукава.

Гости су повели у деветом минуту. Стрелац је био Андре Силва, а Филип Костић забележио је нову, десету асистенцију у немачком шампионату.

Ипак, почетком другог дела домаћин долази до преокрета. Прво је Гебре Селаси донео изједначење, да би коначан резултат поставио Американац Сарџент у 62. минуту.

Ајнтрахту није помогао ни улазак у игру Луке Јовића у 65. минуту, до краја меча није било промене резултата.

Екипа Адија Хитера пропустила је прилику да се приближи водећем Бајерну, па је остала на деоби трећег места са 42 освојена бода, Вердер је сада 12. са 26.

Бундеслига, 23. коло:

Петак:

Вердер - Ајнтрахт 2:1

Субота:

Бајерн - Келн

Дортмунд - Арминија 

Штутгарт - Шалке

Волфсбург - Херта (сви од 15.30)

Лајпциг - Менхенгладбах (18.30)

Недеља:

Унион - Хофенхајм (13.30)

Мајнц - Аугсбург (15.30)

Леверкузен - Фрајбург (18.00)

Табела:

1. Бајерн 49
2. Лајпциг 47
3. Волфсбург 42
4. Ајнтрахт 42
5. Леверкузен 37
6. Дортмунд 36
7. Унион 33
8. Менхенгладбах 33
9. Фрајбург 31
10. Штутгарт 29
11. Хофенхајм 26
12. Вердер 26
13. Аугсбург 23
14. Келн 21
15. Херта 18
16. Арминија 18
17. Мајнц 17
18. Шалке 9

недеља, 13. јул 2025.
33° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом