Челси пао у надокнади, Ситију само бод

Фудбалери Вулверхемптона савладали су Челси са 2:1 у утакмици 13. кола Премијер лиге.

После мирољубивог првог дела игре, Челси је силовитије ушао у друго полувреме.

Оливије Жиру је донео предност "плавцима" у 49. минуту, лопта је једва прешла гол линију, а судија Атвел је показао на центар.

Мала бравура Поденсеа у 66. минуту донела је изједначење домаћем тиму, који је добио додатну енергију и мотивацију.

У 81. минуту, Нето је пао у казненом простору Челсија, Атвел је показао на белу тачку, али је, ипак, преиспитао своју одлуку.

После одгледаног снимка, Атвел је видео да није било контакта између Џејмса и Нета, па је поништио једанаестерац.

Ипак, у петом минуту судијске надокнаде, Вулвси су кренули у муњевиту контру, коју је прецизним и снажним ударцем завршио Нето.

У другом данашњем мечу, Манчестер сити и ВБА су одиграли нерешено 1:1.

Сити је повео преко Гундогана у 30. минуту, а гости су изједначили у 43, аутоголом Дијаша.

Сити је до краја меча бомбардовао гол из свих позиција, али је бриљирао голман гостију Џонстон, нарочито у завршници меча када је скинуо неколико зицера.