Реал најбољи кад је најпотребније, Интер разочарао, Бајерн, Атлетико и Сити рутински

Утакмицама шестог кола у групама А, Б, Ц и Д, завршена је групна фаза Лиге шампиона. Фудбалери Реала из Мадрида савладали су на свом стадиону екипу Борусије из Менхенгладбаха са 2:0 и пласирали се у нокаут фазу такмичења. Интер је ремизирао са Шахтјором, те сезону наставља у Лиги Европе. Победе су уписале екипе Манчестер ситија, Бајерна, Порта, Атлетико Мадрида.

"Краљевски клуб" анулирао је бројне лоше партије у Лиги шампиона ове сезоне и уписао тријумф онда када је то било најпотребније.

Иако им је претило испадање из европских такмичења, фудбалери Реала су веома лако савладали Борусију, уписали три бода и Групу Б чак завршили на првом месту.

Од самог старта Мадриђани су наговестили да ће гости из Немачке имати веома тежак задатак и да је домаћин решен да прође у нокаут фазу такмичења.

Бензема је питање победника и коначан резултат поставио у првом полувремену, постигавши два веома слична гола главом. Први у 9. минуту након центаршута Васкеза, а други у 32. на асистенцију Родрига.

У другом мечу Групе Б, Интер није успео да савлада Шахтјор, те је тако завршио учешће у европским такмичењима.

Украјинска екипа је бодом осигурала треће место и пласман у Лигу Европе.

Група Б:

Интер - Шахтјор (21.00)
Реал Мадрид - Борусија Менхенгладбах (21.00)
Табела: Реал Мадрид 10, Борусија 8, Шахтјор 8, Интер 6.

У мечевима Групе А, победе су уписали Бајерн и Атлетико.

Баварци су на свом терену срушили Локомотиву са 2:0, док је Атлетико истим резултатом био бољи у гостима од Салцбурга.

Голове за Бајерн постигли су Зуле и Чупо-Мотинг, док су стрелци за "јорганџије" били Хермосо и Караско.

Салцбург ће сезону наставити у Лиги Европе, док је Локомотива завршила учешће у европским такмичењима.

Група А:

Бајерн - Локомотива Москва 2:0
Салцбург - Атлетико Мадрид 0:2
Табела: Бајерн 16, Атлетико Мадрид 9 Салцбург 4, Локомотива 3.

Манчестер сити је у Групи Ц надиграо Олимпик са 3:0, головима Тореса, Агуера и Стерлинга.

Екипа Порта славила је у Грчкој над Олимпијакосом, а стрелци су били Отавио и Урибе.

Сити и Порто иду у нокаут фазу, Олимпијакос у Лигу Европе, а европска авантура завршена је за Олимпик.