ВАР окренуо леђа Реалу, три пенала и историјска победа Валенсије!

Фудбалери Валенсије направили су велико изненашење у дербију деветог кола Ла Лиге и победили Реал Мадрид са 4:1, у утакмици која ће остати запамћена у историји шпанског фудбала, али и у сећању навијача "краљевског клуба". Дуел је, као и све у фудбалу у последњих годину дана, обележио ВАР и три пенала против Мадриђана. Победе су током дана остварили Виљареал, Ваљадолид и Реал Сосиједад, који ће остати први на табели и након ове рунде.

Екипа Зинедина Зидана ће након другог пораза остати на четвртој позицији са 16 бодова, четири мање од водећих Баска, док је Валенсија скочила на девето место са 11 бодова, колико има и Барселона.

Прво полувреме на "Местаљи" било је веома интересантно, утакмица је била отворена и пуна занимљивих, али и бизарних ситуација.

"Краљевски клуб" повео је у 23. минуту након одличног шута Карима Бенземе, који је упутио шут са неких 18 метара, лопта на путу мало закачила једног од одбрамбених играча и завршила у мрежи.

Играчи у розе дресовима тада су преузели контролу и чинило се да ће наставити да нападају гол "слепих мишева", али се у другој половини првог полувремена све окренуло против њих.

У 29. минуту Хосе Луис Гаја је центрирао са левог бока, погодио у руку Лукаса Васкеса и судија Хесус Хил Манцано оправдано показао на белу тачку и лопту је узео Карлос Солер.

Ударац шпанског везисте одбранио је Тибо Куртоа, лопта му се поново одбила, па је погодио стативу. На други одбитак налетео је Јунус Муса и закуцао је под пречку. Међутим, прсте је умешао ВАР и после прегледавања снимка, видело се да је млади Енглез пре свих ушао у казнени простор.

Када су гости очекивали да погодак буде поништен, арбитар је показао да најстрожа казна мора да се понови и, овога пута, Солер је био прецизан.

Није ни ту био крај узбуђењима, пошто је Валенсија преокренула до одласка на одмор - аутогол је, други у последње три недеље, постигао Рафаел Варан. Француз је лоше реаговао на један центаршут са десне стране, лопта је прешла гол-линију, али се судија није огласио.

Морала је поново видео-технологија да реагује и погодак је приписан домаћем саставу.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би други део почео прво приликом Мадриђана, а онда и стативом коју је погодио нападач Валенсије Кангин Ли.

Сцене из првих 45 и кусур минута нису биле довољне, па је у наставку екипа са "Местаље" добила још два пенала захваљујући ВАР-у. Први је скривио Марсело фаулом у петерцу, други Серхио Рамос играјући руком приликом једног дуела, а у обе ситуације је сигуран био Солер, који је комплетирао хет-трик са беле тачке.

Тако је исписана нова страница историје шпанског првенства, пошто никада до сада није свирано три пенала против Реал Мадрида на једној утакмици, a Солер први играч који је три пута погодио са "креча" у 21. веку.

Очекивано, од тог тренутка опао је ритам и, упркос нападима, гости нису успевали да припрете и унесу неизвесност.

Кошмар Реала продубљен је 76. минуту, када је најбољи играч екипе Бензема морао да напусти терен због повреде препонских мишића.

Валенсија је сачувала предност до краја, а српски репрезентативац Урош Рачић одиграо је читав меч, док је на другој страни Лука Јовић добио нешто више од 10 последњих минута.