Динамо, Олимпијакос и Ференцварош у Лиги шампиона

У групној фази Лиге шампиона наћи ће се кијевски Динамо, Олимпијакос и Ференцварош, пошто су прескочили последњу препреку до елите.

Кијевски Динамо је био убедљив (3:0) у реванш мечу последњег круга квалификација против Гента.

После победе (2:1) у првом мечу, Динамо је одрадио посао у другом мечу и дошао до Лиге шампиона.

Бујалски је у деветом минуту донео предност домаћину, а предност је повисио Де Пења са беле тачке у 36.

Родригес је био извођач другог пенала у 49. минуту и тако поставио коначан резултат.

Олимпијакос је на Кипру одиграо против Омоније 0:0, што је било више него довољно након победе у првом мечу - 2:0.

Ференцварош је одиграо без голова са Молдеом, а захваљујући ефикасном ремију у Норвешкој (3:3), играће Лигу шампиона.