Јовић умало трагичар, Хетафе остао без Европе

Фудбалери мадридског Реала одиграли су нерешено на гостовању код Леганеса 2:2 у последњем мечу првенства Шпаније. Српски фудбалер Лука Јовић на терену је провео око пола сата.

Неизмерно занимљиво било је последње коло шпанског првенства. Иако је питање шампиона било решено раније, изузетно напето било је у борби за позиције које воде у Лигу Европе, као и у други ранг.

Нови шампион, екипа Реала, такмичење завршава ремијем на гостовању код Леганеса.

Домаћину је била неопходна победа како би опстао у лиги и умало то и да се деси.

Реал је рано повео голом Рамоса у деветом минуту, али је Гил у последњим моментима првог полувремена изједначио на 1:1.

Асенсио у 52. минуту други пут доводи госте у вођство, а наду о опстанку у елити Леганесу даје Асале десетак минута пре краја сусрета.

Српски репрезентативац Лука Јовић након дужег времена провео је нешто више минута на терену у дресу Реала.

Јовић је у игру ушао у 62. минуту, а за нешто више од пола сата није успео да затресе мрежу или асистира, а умало да буде трагичар.

Фудбалери, стручни штаб и навијачи Леганеса били су бесни на главног судију Куадру, који није досудио једанаестерац, након што је Јовић играо руком у свом шеснаестерцу у финишу меча.

До краја сусрета Леганес је упорно покушавао, али резултат се није мењао. Поред Леганеса, Ла Лигу напуштају Мајорка и Еспањол.

Веома узбудљиво било је у борби за позиције шест и седам, које воде у Лигу Европе.

Хетафе је, захваљујући поразу од Левантеа, испустио место број седам, које је заузела Гранада, а профитирао је и Реал Сосиједад, који сезону завршава као шести на табели.