Наставља се Суперлига, Вождовац дочекује Напредак

Утакмицом Вождовац – Напредак на "крову" од 17.00 часова, наставља се Суперлига Србије. У оквиру 22. кола Црвена звезда дочекује Војводину у суботу, док је Партизан гост у Бачкој.

Звезда има девет бодова више од Радничког и 15 од Партизана, али се ускоро ближи плеј-оф и подела бодова, па би ситуација могла да добије другачије обрисе и незвеснији поход на шампионску титулу.

Дерби 22. кола првенства игра се на стадиону "Рајко Митић" када сутра Звезда дочекује Војводину, екипу која је тачно изнад црте за плеј-оф, иако су јој многи предвиђали борбу за Европу.

Партизан, који се није осетније појачао током зиме, креће из Бачке Паланке други део, а узбудљив дуел очекује се и у Нишу између Радничког и четвртопласираног Чукаричког.

Пролећи део почиње вечерашњом утакмицом Вождовца и Напретка на "крову", а од осталих дуела издваја се београдски између Рада и Земуна на Бањици, док Пролетер чека Радник.

Распоред утакмица:

Петак: Вождовац - Напредак (17 сати).

Субота: Бачка - Партизан (13), Мачва - Младост (14), Пролетер - Радник (14), Раднички Ниш - Чукарички (15), Црвена звезда - Војводина (16).

Недеља: Динамо Врање - Спартак Суботица (14), Рад - Земун (14).

Табела: Црвена звезда 59, Раднички 50, Партизан 44, Чукарички 39, Напредак 33, Младост 33, Пролетер 28, Војводина 28, Радник 28, Мачва 22, Вождовац 19, Спартак 19, Бачка 18, Рад 16, Земун 15, Динамо 10.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 27. мај 2026.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом