Чилеанци у финалу после пенала, Браво херој "Ла Рохе"

Селекција Чилеа први је финалиста Купа конфедерација у Русији, пошто је бољег извођења пенала (3:0) у Казању савладала екипу Португалије. После 120 минута није било голова. У другом полуфиналу у четвртак се састају Немачка и Мексико.

Фудбалери Чилеа пласирали су се у финале Купа конфедерација, пошто су после велике борбе и бољег извођења пенала са турнира елиминисали фаворизовану екипу Португалоије.

После 120 минута игре није било голова, али је било шанси на обе стране. најбољу прилику на мечу пропустили су Чилеанци у 118. минуту, када су у истом нападу погодили и стативу и пречку гола Португалије.

Утакмица је била пуна темпа и бескрупулозних дуела, док су оба голмана бриљирала. Браво са једне, као и Руи Патрисио са друге стране, највећи су "кривци" што су финалисту такмичења одлучивали једанаестерци.

А онда је гласвну улогу преузео Раул Браво, голман Манчестер ситија, који је одранио сва три ударца са беле тачке Португалаца, док су с друге стране Чилеанци три пута били прецизни и заслужено се пласирали у финале.

Чиле ће у финалу играти против бољег из другог полуфинала, у којем се у четвртак састају немачка и Мексико.

Овако је протекао меч:

22.38 – Сигуран је и Санчез, док Браво брани пенал и Нанију – Чиле је у финалу.

22.37 – Арангиз прецизан, а Браво брани пенал и Мутињу.

22.36 – Већ у првој серији Браво брани пенал Кварежми, претходно је Видал био сигуран.

22.28 – Ни после 120 минута игре није било голова, па ће првог финалисту Купа конфедерација одлучити пенали.

Чилеанци су у финишу другог продужетка имали велику прилику за победу, али прво је Видал погодио стативу, а затим Родригез пречку гола Португалије.

21.54 – После 90 минута игре нема голова, па ће Португалци и Чилеанци играти додатних 30 минута.

21.02 – Настављен је меч, нема промена у саставима тимова.

20.46 – Полувреме без голова.

Најбоље прилике на мечу екипе су пропустиле у првих седам минута. Прво је Руи Патрисио одбранио зицер Едуарду Варгасу, да би на другој страни у сличној ситуацији Раул Браво изашао као бољи из дуела са Андреом Силвом.

20.00 – Почео је меч у Казању, главни судија меча је Фегани из Ирана.

19.50 – Познати су састави тимова:

Португалија: Патрисио, Седрик, Фонте, Алвеш, Елисеу, Карваљо, Гомез, Ад. Силва, Б. Силва, Роналдо и Ан. Силва;

Чиле: Браво, Исла, Медел, Хара, Босежур, Арангиз, Дијаз, Ернандез, Варгас, Видал и Санчез.