Виљареалу предност пред реванш, реми Шахтјора и Севиље

Одиграни су први мечеви полуфинала Лиге Европа у којима је Виљареал савладао Ливерпул на Ел Мадригалу голом у самом финишу меча, док су у Кијеву Шахтјор и други шпански представник Севиља одиграли нерешено 2:2. Реванш мечеви на програму су 5. маја.

Фудбалери Виљареала савладали су Ливерпул 1:0 (0:0) у првој утакмици полуфинала Лиге Европе, док су Шахтјор и Севиља ремизирали 2:2 (2:1).

Виљареал је велику предност уочи реванша на Енфилду стекао поготком Адријана Лопеза у 92. минуту.

У Лвову Севиља је повела преко Витола у 6. минуту, а Шахтјор је преокренуо головима Марлоса у 23. и Тараса Степаненка у 36, да би браниоцу трофеја Кевин Гамеиро донео егал у 82. минуту из пенала.

Реванш мечеви на програму су 5. маја.

Ток полуфиналних мечева Лиге Европа:

22.58 - Завршени су први полуфинални мечеви Лиге Европа. Виљареал је савладао Ливерпул минималним резултатом 1:0 на Ел Мадригалу. У Кијеву су виђена чак четири гола, Шахтјор и Севиља су играли нерешено 2:2.

22.54 - Славље на Мадригалу, Адриан Лопез постиже погодак за Виљареал у самом финишу меча.

22.44 - Изједначење у Кијеву, Севиља полом Гамеира из пенала у 81. минуту долази до нерешеног резултата 2:2.

22.08 - Настављени мечеви на Мадригалу и у Кијеву.

21.53 - Полувреме на мечевима, Виљареал - Ливерпул 0:0, Шахтјор - Севиља 2:1.

21.40 - Шахтјор води против Севиље са 2:1 од 36. минута голом Тараса Степаненка.

21.28 - Шахтјор у 23. минуту смањује на 1:1, стрелац изједначујућег поготка Марлос.

21.12 - Севиља води од 6. минута голом Витола.

21.05 - Почели први полуфинални мечеви Лиге Европа, Виљареал - Ливерпул и Шахтјор - Севиља.