Читај ми!

Лука Модрић финансирао Мамиће!?

Хрватски фудбалер Лука Модрић тајно је испитан у склопу истраге против функционера фудбалског клуба Динамо и Фудбалског савеза Хрватске, браће Здравка и Зорана Мамића, који се терете за вишемилионске малверзације, објавила је хрватска штампа.

Позивајући се са више незваничних извора блиских истрази, Јутарњи лист је објавио да је Модрић испитан у недељу, а истражитељи сумњају да је челник Динама Здравко Мамић управо преко Модрићевог трансфера у Тотенхем 2009. године "опрао" новац извучен из загребачког клуба.

Наводно је приликом тог трансфера за себе задржао 52 милиона куна (6,9 милиона евра), а Модрић је притом потписао антидатирани анекс уговора којим се Динамо за његов рачун одриче половине новца од трансфера.

Пошто му је Динамо исплатио 66,9 милиона куна, Модрић је, наводи се, 52 милиона предао разним члановима породице Мамић.

Истрага против челника Динама покренута је почетком јула због сумње да је утајом пореза, али и другим незаконитостима, Динамо оштећен за готово 118 милиона куна (15,6 милиона евра), а државни буџет за око 12 милиона куна (1,6 милиона евра).

Од тога, Здравко Мамић је осумњичен да је незаконито извукао најмање 52 милиона куна (6,9 милиона евра), а Зоран 38,1 милион куна (пет милиона евра). Истрагом су обухваћени и извршни председник ХНС-а Дамир Врбановић и порезник Милан Пернат.

Браћа Мамић и Врбановић због истраге су завршили у истражном затвору из којег су пуштени средином јула када су уплатили кауцију за одбрану са слободе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 11. април 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом