Јанузају не "лежи" Ван Галова тактика

Фудбалски репрезентативац Белгије Аднан Јанузај рекао је да му не одговара тактика коју у Манчестер Јунајтеду форсира менаџер Луј ван Гал.

Јанузај је био стандардни првотимац код Дејвида Мојеса, док је ове сезоне одиграо само 11 првенствених утакмица.

"Систем ми отежава да играм, али морам да наставим да радим. Прошле сезоне сам играо више и сваке недеље се осећео боље. Морам да покажем менаџеру да могу да будем у стартној постави", рекао је Јанузај.

Он је додао да му највише на терену одговара позиција "десетке", односно фудбалера који игра одмах иза нападача.

"Ја не играм на боку. Тешко ми је да играм ту, јер то захтева и доста дефанзивних задатака, а ја нисам одбрамбени играч. Од малене сам 'десетка', ту се боље осећам, лакше играм. Свестан сам да имамо доста фудбалер који играју на тим позицијама", рекао је бивши фудбалер Брисела и Андерлехта.

Јанузај је за репрезентацију Белгије забележио шест наступа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 12. фебруар 2026.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом