Звезда освојила Јагодину, Партизан савладао Нишлије

Партизан - Раднички 2:1 (крај). Наставља се све узаврелија борба за шампионску титулу. Новопечени лидер Црвена звезда славила у Јагодини. Партизан, после велике борбе, савладао Раднички из Ниша. Воша боља од Вождовца, Рад од Новог Пазара.

Утакмицама 17. кола овог викенда настављено је такмичење у фудбалској Суперлиги Србије. Дерби у Јагодини, између истоименог тима и лидера Црвене звезде, припао је гостима, док је Партизан савладао Раднички из Ниша.

Црвено-бели су се после много времена у прошлом колу домогли првог места захваљујући победи над Јавором и ремијем Партизана у Новом Пазару.

Од старта меча у Јагодини показали су решеност да на лидерској позицији остану и након овог кола, па су до предности дошли већ у уводним минутима, када је Драган Мрђа сјајно реаговао и после корнера само закачио лопту која је завршила у мрежи.

Два минута пре одласка на одмор капитен Звезде, Ненад Милијаш је затресао мрежу и, испоставиће се, поставио коначан резултат.

Јагодина је у наставку заиграла далеко боље, имала неколико добрих прилика, али не и среће да дођу до гола.

Екипа Партизана, после освојеног једног бода у Новом Пазару, пред својим навијачима савладала је Раднички из Ниша са 2:1 и наставила шампионску трку са вечитим ривалом.

Фудбалери Рада и Војводине забележили су победе против Новог Пазара и Вождовца, док су Јавор и Доњи Срем, односно ОФК Београд и Спартак поделили бодове у првим утакмицама 17. кола Суперлиге Србије.

Рад је до првог тријумфа после пет кола и изузетно важних бодова на Бањици против Пазараца стигао поготком доскорашњег нападача Црвене звезде Огњена Ожеговића у завршници утакмице, док је повратник у српски фудбал Лазар Веселиновић са два поготка донео бодове Војводини против Вождовца.

Јавор ни после шест месеци није успео да победи на свом терену, а најбољу прилику за тријумф против Доњег Срема имао је Предраг Ђорђевић, који је у 50. минуту погодио пречку.

Коначно, на Карабурми, ОФК Београд је против суботичког Спартака водио голом младог репрезентативца Александра Чаврића, али је бод гостујућем тиму донео Слободан Новаковић девет минута пре краја.

Резултати и стрелци 17. кола Суперлиге:

Војводина - Вождовац 2:0 (Веселиновић 6, 84. минут - пенал)

Јавор - Доњи Срем 0:0

Рад - Нови Пазар 1:0 (Ожеговић 88. минут)

ОФК Београд - Спартак 1:1 (Чаврић 69. минут - Новаковић 81. минут)

Јагодина - Црвена звезда 0:2 (Мрђа 5, Милијаш 43. минут)

Напредак - Раднички из Крагујевца 3:3 (Трујић 24, 26, 41. минут - Росић 28, Миљуш 60, Бјелановић 66. минут)

Партизан - Раднички из Ниша 2:1 (Малбашић 31, Нинковић 85. минут - Петровић 9. минут)

У недељу од 14.30 у Ужицу играју Слобода и Чукарички.

Овако је протекао фудбалски дан у Србији:

18.57 - Завршен је узбудљив меч у Хумској, Партизан - Раднички (Н) 2:1.

18.51 - Узбуркале су се страсти у Хумској. Играч Радничког Ћулум високо је подигао ногу на Дринчића, играчи су ушли у сукоб, у којем је најагресивнији био Нинковић. На крају, и Ћулум и Нинковић зарадили су искључење.

18.49 - Никола Нинковић заменио је Сашу Илића и ставио капитенску траку на руку. Само неколико минута касније, у 85. минуту меча, Нинковић је искористио центаршут Дринчића и донео црно-белима предност против нишког Радничког.

17.55 - Завршена голеада у Крушевцу, Напредак - Раднички (Кг) 3:3.

17.50 - Полувреме у Београду, Партизан - Раднички 1:1.

17.34 - Изједначење и у Београду. Напади Партизана коначно су дали резултата, а стрелац је Филип Малбашић у 31. минуту.

17.30 - Изједначење у Крупевцу. Гол за Раднички постигао је Бјелановић у 66. минуту, резултат је 3:3.

17.22 - Крагујевачки Раднички поготком Миљуша у 60. минуту смањује резултат у Крушевцу на 3:2.

17.11 - Голом Страхиње Петровића, Раднички од деветог минута води против Партизана са 1:0.

17.02 - Почео меч на стадиону Партизана, где гостује Раднички из Ниша.

16.40 - Трујић постиже и свој трећи гол. Хет-трик у првом полувремену!

16.30 - За пет минута три гола у Крушевцу! Трујић је са два брза гола у 24. и 26. минуту донео Напретку леу предност, али је у 29. смањио резултат Росић.

16.20 - Готов је меч у Јагодини, Звезда је победила Јагодину са 2:0 и тако дошла до изузетно важна три бода

16.00 - Почела је утакмица у Крушевцу, где играју Напредак и Раднички.

15.27 - Јавор и Доњи Срем одиграли су 0:0, ОФК Београд и Спартак су поделили бодове 1:1, Рад је био бољи од Новог Пазара са 1:0 а Војводина од Вождовца са 2:0.

15.20 - Полувреме је у Јагодини, где Звезда води са 2:0, а Војводина је увећала предност против Вождовца, док је и Рад дошао до првог гола против Новог Пазара.

15.10 - Спартак је на Карабурми дошао до изједначења, а Звезда увећала предност у Јагодини, преко Милијаша.

14.58 - ОФК Београд долази до вођства, преко Чаврића.

14.36 - Звезда води од 6. минута, после корнера. Мрђа је стрелац.

14.30 - Почео је меч у Јагодини, где истоимени клуб дочекује Звезду.

14.18 - Полувреме је на мечевима Суперлиге, једини гол у првих 45, минута постигла је Војводина, тачније Веселиновић.

13.37 - Веселиновић постиже гол и доводи Војводину у вођство.

13.32 - Почела су четири меча у Суперлиги Србије. Састају се: Јавор - Доњи Срем, ОФК Београд - Спартак, Рад - Нови Пазар, Војводина - Вождовац.