Стојановић "држао буквицу" играчима Звезде

Тренер Црвене звезде на јутрошњем тренингу скоро сат времена критиковао своје играче због игре у ремију са Доњим Сремом (2:2). Портпарол Звезде након утакмице навијачима пренео извињење руководства клуба.

Шокантан губитак два бода и реми на прослави јубилеја стадиона Маракана, изазвао је реакцију и стручног штаба и руководства Црвене звезде.

Звездини фудбалери нису имали дан одмора, како је то уобичајно, већ су се погнутних глава појавили на тренингу у понедељак, у 10 сати. Ту их је чекао веома љут тренер Славиша Стојановић, који је уз "асистенцију" својих сарадника "држао буквицу" пуленима, а то је трајало скоро сат времена! 

Играчи су, гледајући у под, слушали поприлично бесног шефа и нису проговорили ни речи.

Синоћ је клуб, преко портпарола Марка Николовског, упутио извињење "сваком навијачу понаособ" због нерешеног резултата са Сремцима у дуелу одиграном у сјајном амбијенту који су направили навијачи црвено-белих.

Тренер Стојановић је синоћ непосредно након утакмице био видно разочаран оним што су играчи пружили у фантастичној атмосфери.

"Брука и срамота је ово што смо приказали пред сјајним навијачима и свим легендама, у вечери када је прослављен 50. рођендан Маракане. Ми нисмо били ни близу тога. То није личило ни на шта. То сам после утакмице рекао и играчима", рекао је синоћ Славиша Стојановић.

Он није желео да улази у дубљу анализу утакмице, јер је, како је навео, то бесмислено, али је додао да не размишља о оставци.

"Ја радим свој посао, ако ћете ме питати за оставку сваки пут кад не победимо, онда не знам шта да кажем. Дозволимо и другима да играју фудбал", поручио је Стојановић.

Званични тренер екипе Доњег Срема Спасоје Јелачић рекао је да је вечерашња утакмица на Маракани показала колико је фудбал интересантан спорт.

"Имали смо две прилике у првих осам-девет минута, а после је Звезда доминирала, ипак, у финишу смо заједништвом и са играчем мање дошли до великог бода. Задивили су ме моји играчи", истакао је Јелачић, који званично води тим, док је током утакмице игром "командовао" Владо Чапљић.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 04. јул 2025.
37° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом