субота, 02.03.2013, 18:21 -> 22:12
Реал опет бољи од Барсе
Мадриђани по други пут ове недеље победили највећег ривала Барселону. Реал је повео преко Бенземе, изједначио је Меси у 18. минуту. Победу "Краљевском клубу" обезбедио Рамос у 82. минуту. Депортиво без победе, Билбао славио у Памплони.
Фудбалери мадридског Реала савладали су данас на домаћем терену екипу Барселоне са 2:1 у 26. колу првенства Шпаније и приближили се лидеру табеле на 13 бодова.
"Краљевски клуб" је по други пут ове недеље славио против највећег ривала. Након тријумфа на "Ноу Кампу" у реваншу полуфинала Купа краља Мадриђани су били бољи и три дана касније пред 78.000 гледалаца на "Сантјаго Бернабеу".
Барселона, без оболелог тренера Тита Виланове, потврдила је драстичан пад форме. Чинило се да су гости могли до преокрета када је Меси изједначио резултат у првом полувремену, међутим, Реал је био на висини задатка, иако је наступио у комбинованом саставу пошто је тренер Жозе Мурињо одмарао главне адуте за меч Лиге шампиона против Манчестер jунајтеда.
Фудбалери Депортива и Рајо Ваљекана играли су вечерас у Ла Коруњи без голова, док је Атлетик Билбао као гост славио против Осасуне (1:0), у утакмицама 26. кола првенства Шпаније.
Депортиво није искористио шансу да се помери са дна табеле и остао је главни кандидат за селидбу у нижи ранг, Ваљекано је безбрижан на деветом месту, а Атлетик је значајним успехом одмакао од зоне испадања.
Реал Мадрид - Барселона 2:1 (Бензема 6, Рамос 82 - Меси 18)
Осасуна - Атлетик Билбао 0:1 (Сусаета 63)
Депортиво - Рајо Ваљекано 0:0
Одиграно у петак: Хетафе - Сарагоса 2:0.
Сутра се играју мечеви Гранада - Мајорка, Еспањол - Ваљадолид, Малага - Атлетико Мадрид и Сосиједад - Бетис, а у понедељак Севиља - Селта.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар