Читај ми!

Звезда одолела Шахтјору

У последњем припремном мечу у Анталији Звезда и Шахтјор одиграли без голова 0:0. Бајковић у 48. минуту одбранио пенал. Црвено-бели наредне среде играју против Јавора. Срна: Желим Звезди пуно среће у трци са Партизаном.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су данас нерешено 0:0 са екипом украјинског шампиона Шахтјора, у последњем мечу на припремама у Анталији.

Тренер Александар Јанковић послао је на терен састав који ће супроставити Јавору на почетку другог дела шампионата, док је први стратег Украјинаца Мирчеа Луческу, помало неочекивано, указао шансу већини стандардних првотимаца екипе која је међу 16 најбољих у Лиги шампиона - Срни, Адријану, Фернандињу, Кости, Михтаријану.....

Најзапаженији појединац на мечу био је Звездин голман Бобан Бајковић, који је имао неколико фантастичних интервенција, а успео је и да одбрани пенал Дагласу Кости у 48. минуту.

Украјинцима су у првом полувремену оправдано поништена два гола Михтаријана због офсајда, а најбољу шансу за Звезду пропустио је Огњен Мудрински у финишу меча.

Звезда је играла у саставу: Бајковић, Микић, Спајић, Пантић, Петковић, Гаридо (од 60. Савићевић), Миливојевић, Милијаш, Касалица (од 76. Милуновић), Лазовић, Мудрински.

Капитен фудбалера Шахтјора, репрезентативац Хрватске Даријо Срна рекао је после меча да Црвеној звезди жели много среће у борби са Партизаном за титулу шампиона Србије.

"Сигурно Звезда није квалитетнија од нас, али је доста квалитетна и организована екипа. Они одлазе са припрема са добрим расположењем. Партизан им (у првенству) бежи шест бодова и биће неизвесно до краја, а ја им (Звезди) желим пуно среће", рекао је Срна за Спортнетворк у Анталији.

Репрезентативац Украјине рођен у Србији, Марко Девић казао је да Звезда има перспективну екипу која је спремна за наставак Супер лиге.

"Звезда има младу и перспективну екипу. Имали су среће да одиграју нерешено, али треба и то заслужити. Доста су се борили и видим да су спремни за прво коло. Имају сјајног тренера и уз добар рад могу далеко да догурају", рекао је Девић.

Црвена звезда такмичење у Супер лиги наставиће 27. фебруара када ће у 16. колу дочекати Јавор из Ивањице.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 28. септембар 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом