недеља, 23.09.2012, 13:57 -> 17:26
Ухапшени навијачи Смедерева
Полицијска управа Смедерево саопштила је да су у суботу увече ухапшени и задржани навијачи из Смедерева, Александар Неранџић (21) и Марко Малобабић (26), који су јуче, након завршетка првог полувремена утакмице ФК "Смедево" и ФК "Раднички 1923" изазвали нереде и напали припаднике полиције.
Неранџић и Малобабић се сумњиче да су у суботу око 17.20 физички насрнули на полицајце у току туче, где је повређено пет полицајаца и три навијача.
У саопштењу полиције наводи се да је група домаћих навијача, у паузи између два полувремена, са северне трибине стадиона кренула ка тунелу који води до свлачионица, вређајући играче и руководство ФК "Смедерево", као и судије.
Полиција је одмах формирала кордон, како би заштитила учеснике утакмице, а командир вода Интервентне јединице је наредио навијачима да се одмакну. Тада га је Неранџић одгурнуо и ударио ногом још једног полицајца.
Како би помогла у спречавању нереда, друга јединица полиције је ушла на северну трибину, након чега су навијачи почели да се повлаче, док је њих неколико остало код заштитне ограде и покушало да је сруши.
Док је полиција потискивала навијаче ка својим местима, Неранџић је ногом ударио још два полицајца, док су остали ломили столице и гађали их.
У саопштењу се додаје да су припадници полиције тада били принуђени да употребе пендреке, а осумњичени Малобабић је дршком од навијачке заставе два пута ударио по глави једног полицајца. Полицијски службеници су покушали да из групе издвоје Неранџића, међутим остали навијачи су их одгурнули и одвукли га ка средини групе.
Тада се ситуација смирила, а полиција вратила на своје положаје. Сва повређена лица су задобила лаке телесне повреде, а полиција наставља интензиван рад на идентификацији осталих учесника нереда, против којих ће, такође, поднети одговарајуће кривичне пријаве, наводи се у саопштењу полиције, са којим се сагласио и истражни судија Вишег суда у Смедереву Мирко Шакић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар