понедељак, 04.06.2012, 19:03 -> 19:08
Седам и по месеци казне
Фудбалер Херте Леван Кобијашвили суспендован на седам и по месеци због напада на судију Волфганга Штарка у мечу између Херте и Фортуне. Судија поднео тужбу против Грузијца, који је прилично мирно прихватио казну Фудбалског савеза Немачке.
Дисциплинска комисија Фудбалског савеза Немачке (ДФБ) изрекла је данас рекордну казну од седам и по месеци неиграња за Левана Кобијашвилија из берлинске Херте јер је напао судију Волфганга Штарка на мечу са Фортуном.
До инцидента је дошло 15. маја на утакмици Херте и Фортуне (2:2) у плеј-офу за место у Бундеслиги. Тако је грузијски фудбалер зарадио најдужу суспензију у историји немачког фудбала.
"Прихватам ову казну јер желим да се у будућности вратим на терен. Због свега овога смо трпели моја породица и ја у последње време. Зато ми је драго што је овај поступак готов", казао је Кобијашвили немачким медијима.
Нападнути судијска штарк је добио ударце у леђа и главу и поднео је тужбу против фудбалера Херте.
На поменутој утакмици десио се још један инцидент, када су навијачи утрчали на терен, па је дуел био прекинут на 20 минута.
Фортуна је на крају елиминисала Херту и пласирала се у Бундеслигу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар