Животна битка Муамбе

Стање фудбалера Болтона Фабриса Муамбе који је колабирао на мечу против Тотенхема је и даље критично и предстоје кључна 24 сата у борби за његов живот. "Ситуација је озбиљна. Наредна 24 сата су кључна... ", потврдио је тренер Болтона Овен Којл. У међувремену меч између Болтона и Астон виле је отказан.

Тренер фудбалера Болтона Овен Којл рекао је да су наредна 24 сата кључна за судбину Фабриса Муамбе, који је колабирао на мечу са Тотенхемом.

"Ситуација је озбиљна. Наредна 24 сата су кључна. Дирнути смо подршком и пажњом које стижу са свих страна. Сви се молимо за Муамбу и надамо да је довољно јак да добије ову битку", рекао је Којл по изласку из болнице.

Двадесетрогодишњи фудбалер налази се на одељењу интезивне неге у Чест болници у Лондону, а његово стање и даље се дефинише као критично.

Муамба је на утакмици ФА купа између Тотехнема и Болтона доживео срчани удар у 41. минуту, када је пао на траву и остао без свести.

Уследила је брза интервенција лекара, а судија Хаурад Веб је после десетак минута паузе одлучио да прекине утакмицу на Вајт Харт Лејну.

У међувремену Премијер лига је саопштила да је меч између Астон виле и Болтона, који је био на програму у уторак, отказан.

"Захваљујемо се Астон Вили и Премијер лиги на подршци и разумевању у овом тренутку. Нови датум утакмице биће накнадно одређен", каже се у саопштењу Болтона.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом