Војводина "преживела" Пазар

Војводина победила са 2:1 у Новом Пазару. Навијачи домаћег тима бацили топовски удар на играче и стручни штаб гостију. У осталим мечевима највеће изненађење направио Рад који је победио Слободу у Ужицу, Јагодина била боља на гостовању у Кули. Раднички на свом терену савладао Јавор док су Металац и Спартак играли без голова.

Војводина однела бодове из Новог Пазара. Домаћи повели, али је "Воша" до полувремена преокренула резултат. Пазарци повели у 15. минуту преко Рашчића, Скулетић изједначио у 37. минуту, а потпуни преокрет у самом финишу полувремена донео Митошевић.

Навијачи Новог Пазара су пред почетак меча бацили неколико топовских удара на играче Војводине.

Голману Немањи Супићу указана помоћ. Потом је бачен још један топовски удар, овог пута на тренера голмана на тренера голмана Сашу Тодића.

Од осталих мечева највеће изненађење приредили су фудбалери Рада којима је успело оно што није "вечитим ривалима". Београдска екипа је савладала Слободу у Ужицу са 2:0, а голове су постигли Станојевић 47. и Перовић у 78. минуту.

У гостима је нове бодове узела и Јагодина која је савладала Хајдук у Кули са 2:0. Стрелци су били Марјановић и 28. и Костић у 43. минуту.

Крагујевачки Раднички је једини тријумфовао на свом терену. Крагујевчани су савладали Јавор са 2.0, а голове су постигли Спалевић у 12. и Недовић у 69. минуту.

Металац и Спартак су свој дуел завршили без погодака. Црвена звезда свој меч игра од 18.30 против Смедерева.

1. Партизан 18 15 2 1 39:7 47

2. Црвена Звезда 17 12 2 3 31:13 38

3. Војводина 18 9 8 1 32:10 35

4. Раднички 1923 18 8 9 1 26:14 33

5. Јагодина 18 8 5 5 20:14 29

6. Спартак 18 6 9 3 14:13 27

7. Слобода 18 7 5 6 22:23 26

8. ОФК Београд 18 8 1 9 22:25 25