Читај ми!

Примера 25. коло

"Безобразни" Роналдо

Чини се да мало тога може прекинути јуриш Реал Мадрида ка новој, 32. титули првака Шпаније. Победу, истина минималну, "краљевском клубу" у мечу са Рајо Ваљеканом донео је поново Кристијано Роналдо, феноменалним поготком петом из срца казненог простора. Претходно су екипе Виљареала и Атлетик Билбаоа одиграле нерешено, 2:2.

Кристијано Роналдо донео је нову победу својој екипи у малом мадридском дербију са екипом Рајо Ваљекана, постигавши један од најлепших и сигурно најпаметнијих погодака ове сезоне, било где у Европи.

„Краљевском клубу" ово је девета узастопна победа на гостовањима.

Португалац је стигао до лопте која се, након корнера, кретала по казненом простору домаћина. Окренут леђима, нико није могао да претпостави да би могао да упути ударац, али је он управо то учинио, и то петом, да би лопта, прошашвши кроз шуму ногу, завршила у мрежи. Све се одиграло у 54. минуту.

Ово је Роналдов 29. погодак у сезони, два више од Лионела Месија.

Победа Реала води ову екипу на 13 поена предности у односу на Барселону, али Каталонци наравно имају меч мање.

Реал има 64 поена након одиграних 24 кола, док Барселона има само 51. Валенсија је још даље на трећој позицији са 40 бодова.

Рајо Ваљекано, који играју сасвим задовољавајуће ове сезоне и налазе се на средини табеле, угостили су омражени Реал први пут након девет година. Рајо је и на данашњем мечу био добар, имали су и најбољу прилику у првом делу игре када је нападач Пити погодоио стативу.

Реал, за који нису играли Ди Мариа и Карим Бензема, имао је проблема уопште да створи прилику против мотивисаних и добро организованих домаћина.

Рајо је пропустио и три изузетно изгледне прикике да поравна резултат, прву када је Серхио Рамос кикснуо и напросто предао лопту играчима Ваљекана.

Нажалост по одану, и за шпанске прилике, јако фанатичну публику Рајо Ваљекана, њихов тим ипак није успео да откине бод екипи која је сваким новим колом све ближе освајању нове титуле првака Шпаније.

Раније у недељу, Атлетик Билбао је пропустио прилику да претекне Леванте на месту које води у квалификације за Лигу шампиона. Баскијци су одиграли добар меч са Виљареалом, али за више од 2:2 нису имали снаге.

Голове за Виљареал постигли су Маркос Сена и Нилмар, док су за госте прецизни били Љоренте и Сусаета.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 21. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом