Сион на "самрти"

Швајцарска фудбалска федерација драстично казнила Сион. Том тиму одузето 36 бодова, јер је нелегално регистровао шесторицу играча. Казна изречена 13 дана пре рока који је поставила ФИФА:

Одлуком Швајцарског фудбалског савеза Сион је са трећег "пропао" на последње место на табели са "минус пет" бодова, што практилно значи да ће се наредне сезоне такмичити у нижем рангу.

Сион, за који игра Драган Мрђа, је избачен и из Лиге Европе, зато што је током лета довео нове фудбалере у клуб, иако је претходно због кршења правила трансфера био под забраном довођења нових играча.

Играчи које је Сион довео иако је био под забраном наступали су за клуб у мечу квалификација за Лигу Европе против шкотског Селтика када је швајцарски тим тријумфовао, али је после жалбе Селтика избачен из такмичења.

 

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 15. новембар 2025.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом