Французи неумољиви, обезбедили четвртфинале

У наставку Европског првенства у Словенији, Француска демонстрирала силу против Летоније -победила са 102:91. Литванија боља од Белгије, 86:67. Србија неочекивано поражена од Украјине (82:75).

Све вести и занимљивости из света спорта можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

Кошаркашка репрезентација Француске победила је у љубљанској Стожице Арени у оквиру другог кола такмичења у групи Е, друге рунде Европског првенства, селекцију Летоније резултатом 102:91.

Французи, предвођени Тонијем Паркером, Батумом и Ажинком боље је отворила утакмицу и већ на крају прве четвртине остварила предност од 16 поена. Први период утакмице завршен је резултатом 31:15 у корист Француза.

До краја првог полувремена Французи су наставили са доминацијом у игри, а на одмор су отишли са 17 поена предности.

Већим делом треће четвртине Летонци су покушавали да стигну заостатак од 20 поена, а успели су да смање до "прихватљивијих" 11 поена "минуса".

Летонија, у чијем саставу је бриљирао Бертанс (28 поена), припретила у финишу меча још озбиљније, али није имала снаге за преокрет.

Најефикаснији код победника били су Ажинка са 25 поена, Паркер је додао 23, Батум 19 поена, а Дијао 16 поена.

Раније данас, Литванија је победила селекцıју Белгıје резултатом 86:67.

Овако је протекао кошаркашки дан у Словенији:

22.45 - Француска без проблема савладала Летонију са 102:91.

21.45 - На полувремену, Француска - Летонија 52:35.

21.21 - После прве четвртине, Француска води против Летоније са 31:15.

19.40 - Србија неочекивано поражена од Украјине (82:75), чиме је угрозила пласман у четвртфинале Европског првенства у Словенији.

16.15 - Завршен први меч дана у Стожицама. Литванци декласирали Белгију (86:67) и поред опуштања у последњој четвртини. Најефикаснији код победника Мотиејунас са 13 поена, Кузминскас и Валанчијунас додали по 12. Код Белгијанаца, Табу бољи од осталих са 15 поена.

15.47 - Литванци не посустају, после три четвртине воде против Белгије са 69:35.

15.13 - Литванија нема већих проблема са Белгијом. После првог полувремена, изабраници Јонаса Казлаускаса воде са 44:21 и на најбољем су путу да се умешају у борбу за врх табеле групе Е.

14.50 - После прве четвртине, Литванија води против незгодних Белгијанаца са 18:12.

14.30 - У Стожицама почиње меч између Литваније и Белгије. Директан пренос је на Другом програму РТС-а.