Евробаскет уживо: Словенци прејаки за Италијане

Словенија нанела први пораз Италијанима на првенству. Грчка победила Шпанију у изузетно узбудљивом мечу. Хрватска декласирала Финску у првој утакмици дана.

Све вести и занимљивости из света спорта можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

22.44 - Крај утакмице, Словенија - Италија 84:77.

22.23 - Уочи последњих десет минута утакмице, Словенија води против Италије са 60:54.

21.47 - На полувремену, Словенци воде са 45:39. Домаћин је одлично одиграо другу четвртину, коју је решио у своју корист са 27:18.

21.22 - Након првих десет минута утакмице, Италија води против Словенија са 21:18.

21.02 - Почео је последњи меч у новоформираној групи Ф на програму у четвртак. Играју Словенија и Италија.

19.39 - Велика победа Грчке! У мечу са пуно преокрета, Грчка је нанела пораз Шпанији - 79:75!

19.19 - Какав меч у Стожицама, пуно преокрета и сјаних потеза на обе стране. Тренутно, Шпанци имају кош предности - 64:62. Још пет мунута остало је до краја меча.

19.08 - Веома неизвесна утакмица, Шпанци опет имају предност - 57:52.

18.34 - После лоше одигране прве четвртине, Грци у другом периоду праве преокрет и на одмор одлазе са "плус три" - 41:38.

18.08 - Након првих десет минута, Шпанци имају "плус 10" - 26:16

17.45 - Почео је дерби сусрет дана, Шпанија - Грчка.

16.05 - Кошаркаши Хрватске "уништили" Финце - 88:63! Овом победом, "коцкасти" су дошли на корак од четврфинала Европског првенства.

15.41 - После одигране три четвртине, репрезентација Хрватске убедљива против Финске - 63:38!

15.15 - На полувремену прве утакмице друге фазе у групи Ф, Хрватска има велику предност против веома слабих Финаца - 39:20.

14.50 - Након прве четврине, Хрватска води против Финске са 19:11.
У наставку Европског првенства за кошаркаше у Словенији данас су у Љубљани на програму утакмице Финска - Хрватска, Грчка - Шпанија и Словенија - Италија.

14.31 - Почео је први меч данашњег програма. Играју Хрватска и Словенија.

Директни преноси на Другом програму РТС-а:
-14:24 Финска - Хрватска
-17:38 Грчка - Шпанија
-20:53 Словенија - Италија

У утакмицама јуче одиграног првог кола Е групе друге фазе Европског првенства у Словенији чак два изненађења. Прво је репрезентација Летоније декласирала Украјину са 85:51 (24:11, 18:11, 23:10, 20:19).

На крају дана је Литванија победила Француску са 76:62 (16:10, 16:17, 19:15, 25:20) и нанела Французима други пораз на шампионату. Литванци су у понедељак могли да испадну са такмичења и у другу фазу су се пласирали тако што БиХ није победила потребном разликом.

Но, за нас је најважније да Србија сада има шест бодова у новоформираној групи Е и малтене је обезбедила пласман у четвртфинале такмичења.Данас је у Групи Е слободан дан. У петак од 17.45 Србија игра против Украјине (директан пренос на РТС-у), Француска против Летоније, а Литванија против Белгије.