Дерби Литванцима, убедљиви Летонци

Литванија савладала Француску у дербију првог кола групе Е (76:62). Летонија изузетно убедљива против Украјине (85:51). Србија савладала Белгију (76:69) и налази се усамљена на првом месту на табели.

Све вести и занимљивости из света спорта можете пратити и на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

Кошаркаши Литваније савладали су Француску, прилично лако, у дербију првог кола новоформиране групе Е на Европском шампионату у Словенији. Литванија је током целог меча водила и победа ни у једном тренутку није долазила у питање.

Од прве четвртине видело се да су Литванци много ангажованије ушли у меч. Такође, на њиховој страни био је и велики број навијача у хали Стожице, па су Клеиза и другари савладали донекле фаворизоване Французе.

Најефикаснији на мечу био је Роландас Сеибутис са 15 поена, Валанчијунас је додао 13, а Клеиза 11 поена. Код „триколора" најефикаснији био је Нандо Де Коло са 12, незаинтересовани Паркер 11, а Ажинса 10.

У првом мечу дана, репрезентација Летоније убедљивом победом над Украјином од 85:51 (24:11, 18:11, 23:10, 20:19) почела је такмичење у Е групи друге фазе Првенства Европе у Литванији. Неочекивано лака прва победа Летонаца на Шампионату.

Летонци ни у једном тренутку утакмице у више него полупразној љубљанској хали Стожице нису дозволили Украјинцима да помисле на победу.

Кристапс Јаниченокс предводио је Летонију са 14 поена, а један мање убацио је Рихардс Куксикс. Сергеј Гладир постигао је 13 поена за Украјинце.

Селекцији Летоније то је била прва победа, рачунајући мечеве који се "преносе" из прве фазе шампионата, док је Украјина забележила други пораз.

Србија је савладала Белгију са 76:69 и задржала прво место у групи Е, са скором 3:0.

22.42 - Завршен је меч у Стожицама. Литванија је, много лакше него што се очекивало, савладала Француску са 76:62. Сеибутис најефикаснији на мечу са 15 поена, Де Коло за Французе постигао 12.

22.15 - Литванија има предност и пред улазак у последњу четвртину. Литванци воде са 51:42 и имају лепу прилику да сустигну Француску на табели групе Е.

21.42 - После 20 минута игре, Литванија има предност против Француске 32:27. Литванце предводи Калниетис са осам поена, колико има и Тони Паркер у тиму "триколора".

21.18 - Много боља игра Литваније у првој четвртини, која на први одмор одлази са предношћу над Французима - 16:10.

21.00 - У Стожицама почео последњи меч данашњег програма, велики дерби - Литванија против Француске. Директан пренос је на РТС2.

20.00 - Србија савладала Белгију 76:69 и обезбедила пласман у четвртфинале Европског првенства.

16.00 - Завршена утакмица у којој су Летонци "разбили" Украјину са чак 85:51. У последњој четвртини Украјинци су успели да бар мало парирају налету Летонаца и одрже резултат (20:19), али то није било довољно ни да ублажи катастрофални пораз. Кристапс Јаниченокс предводио је Летонију са 14 поена, а један мање убацио је Рихардс Куксикс. Сергеј Гладир постигао је 13 поена за Украјинце.

15.41 - Доминантна игра репрезентације Летонаца који завршавају трећу четвртину са огромном предношћу над Украјином од чак 65:32. Ову трећину су добили са 23:11.

15.24 - Почело друго полувреме утакмице Летонија - Украјина.

15.15 - На одмор после првог полувремена Летонци отишли са великом предношћу. Резултат 42:22 (24:11;18:11).

14.30 - Почела прва данашња утакмица између Летоније и Украјине.