Евробаскет уживо: Литванци бољи након продужетка

Литванија савладала Црну Гору (77:70), тек после додатних пет минута. Хрватска на исти начин боља од Словеније (76:74). Изреал лако против Белгије (87:69). Турска победила Шведску са 87:74. Претходно Босна и Херцеговина савладала Македонију, Француска боља од Украјине, баш као и Италија од Грчке. Шпанци су прегазили Пољаке, а Руси су поново разочарали - бољи од њих били су Финци.

23.04 - Хрватска нанела први пораз домаћину Словенији на првенству (76:74). Хрвати до тријумфа дошли, такође, након продужетка.

22.56 - Селекција Литваније победила је Црну Гору резултатом 77:70. Литванци су до победе стигли након велике борбе и продужетка.

22.46 - Продужеци и на мечу Словенија - Хрватска (65:65).

22.44 - Завршени су мечеви Шведска - Турска (74:87) и Израел - Белгија (87:69). На мечу између Литваније и Црне Горе биће играни продужеци (63:63).

21.52 - Полувреме и на мечу Словенија - Хрватска. Домаћин турнира води са 41:35.

21.45 - Полувреме на мечевима Литванија - Црна Гора (32:34), Израел - Белгија (41:33) и Шведска - Турска (35:40).

21.25 - Након првих десет минута на четири меча, на снази су следећи резултати: Литванија - Црна Гора 19:19, Израел - Белгија 19:15, Словенија - Хрватска 20:17 и Шведска - Турска 17:17.

21.00 - Почеле су последње утакмице данашњег програма. Играју се дуели Литванија - Црна Гора, Хрватска - Словенија, Шведска - Турска и Израел - Белгија.

19.40 - Завршени су сви мечеви који су почели у 17.45. Италија је савладала Грчку са 81:72, Чешка је била боља од Грузије резултатом 95:79, док је Француска победила Украјину резултатом 77:71.

19.11 - На крају треће четвртине на утакмици Чешка - Грузија резултат је 75:54.

19.03 - У последњу четвртину Украјина и Француска улазе поравнати - 51:51. Резултат на мечу између Италије и Грузије, након пола сата ефективне игре, јесте 63:56.

19.00 - Репрезентација Босне и Херцеговине је одличном игром у последњој четвртини надиграла Македонију и направила велики корак ка проласку у другу рунду на Евробаскету. Селектор Александар Петровић је дочекан аплаузом на прес конференцији, на којој је имао врло занимљиву изјаву. "Уверен сам да имамо довољно горива и за сутрашњу утакмицу, са Литванијом. Обећавам вам и сутра једно лудило, обећавам да ћемо поново одиграти сјајну одбрану и борити се до краја. Ми смо сада екипа у трансу и да нам сутра дођу Лејкерси имали би извесне шансе за победу", рекао је Петровић.

18.30 - Полувремена на мечевима у Словенији. Тренутни резултати: Италија - Грчка 36:38, Чешка - Грузија 54:35 и Украјина - Француска 36:35.

18.11 - Након првих десет минута игре, на снази су следећи резултати: Чешка - Грузија 26:15, Грчка - Италија 16:16 и Украјина - Француска 16:14.

17.46 - Почела су и преостала три меча у овом другом по реду термину на Евробаскету у Словенији. Играју Украјина - Француска, Чешка - Грузија и Грчка - Италија.

16.20 - Велика Британија је победила Немачку са 81:74.

16.07 - Завршена је утакмица у Јесеницама, Босна је победила Македонију са 62:54! Сјајна игра Телетовића.

16.05 - Шпанија је демолирала Пољску - коначан резултат меча је 89:53!

16.00 - На два минута до краја, Босна има 8 поена предности против Македоније - 60:52.

15.45 - На осталим утакмицама после три четвртине, Шпанија убедљива против Пољске са 76:30, Русија води против финске са 46:41 а Велика Британија против Немачке са 56:52.

15.44 - После три четвртине, Македонија води против Босне и Херцеговине са 45:41. Селектор Босне Алесандар Петровић је искључен након две техничке грешке.

15.30 - И даље велика борба на мечу Босна - Македонија. Нерешено је - 35:35.

15.13 - Велика Британија води на полувремну против Немачке са 42:38 док Финска има преднос од 31:30 после двадесет минута игре у сусрету са Русијом.

15.09 - Шпанија против Пољске на полувремену води са невероватних 49:13!

15.08 - Полувреме. Босна на одмор одлази са минималном предношћу против Македоније - 29:28.

15.00 - На половини друге четвртине, Босна има минималну предност - 25:24.

14.50 - У осталим мечевима који су почели у 14.30, Шпанија убедљива против Пољске 25:5, Немачка води против Велике Британије 23:16 а Русија против Финске са 18:11.

14.48 - Псле првог периода, Босна има поен вишка - 16:15.

14.43 - Након мало споријег старта, екипа БиХ се враћа у меч - тренутно 11:11.

14.34 - Силан старт Македонаца - 7:0 после само два минута игре.

14.30 - Почео је меч у дворани у Јесеницама између Македоније и Босне и Херцеговине.

Европско првенство у Словенији је у пуном јеку, данас се играју утакмице 4. кола по групама а највише пажње првлаче Балкански дуели између Босне и Македоније односно Словеније и Хрватске. У групи Д састају се до сада непоражене селекције Италије и Грчке.

У групи А снаге ће данас одмерити Велика Британија - Немачка (14.30) , Украјина - Француска (17.45) и Израел - Белгија (21.00).

У нашој Б групи, поред дуела Србије и Летоније (17.45), играју већ поменуте репрезентације Босне и Херцеговине и Македоније (14.30), као и Литванија - Црна Гора (21.00).

Група Ц доноси нам дуеле Пољске и Шпаније (14.30), Чешке и Грузије (17.45) , као и дерби меч између домаћина Словеније и Хрватске (21.00).

Коначно, у групи Д састају се Финска - Русија (14.30) , Шведска - Турска (21.00) а у посластици дана играће до сада сјајне и непоражене екипе Италије и Грчке (17.45).