недеља, 12.06.2011, 18:23 -> 18:33
Ауди победио на "Ле ману"
Ауди је забележио други узастопни тријумф на легендарној трци "Ле Ман 24 часа". Трка прошла у знаку два, наизглед, јако озбиљна удеса. Озбиљније повређених није било. Друго и треће место припало двема екипама Пежоа.
Посада Аудија са редним бројем два победник је 79. издања чувене трке „24 часа Ле Мана".
Десети, јубиларни тријумф, Аудију су донели Марсел Феслер, Андре Лотерери и Беноа Трелије, који су за 24 сата комплетирали 355 кругова.
Иза једине посада Аудија која је успела да заврши трку остале су три посаде Пежоа. Друго место, са заостатком од 14 секунди, заузели су Себастијан Бурде, Симон Пажено и Педро Лами, док су се на подијуми нашли и Стефан Саразан, Франк Монтањи и Никола Минасиан.
Ово је друга победа Аудија у низу, а прва прототипу R18 TDI. Преостале две екипе Аудија су трку завршиле стравичним удесима, по којима ће се и памтити ова трка.
Озбиљније повређених, на срећу, није било.
Трка је имала један од најзанимљивијих финиша у претходних неколико година, у којем су чак четири посаде имали прилику да дођу до тријумфа.
Ипак, све сумње су отклоњене у последњем сату, када је сјајно возио Лотерер, и тако забележио победу на свом дебију на Ле Ману.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар