Читај ми!

Милован Веснић заузео друго место на трци у Словенији

Српски аутомобилиста Милован Веснић завршио је претпоследњи викенд ФИА Европског шампионата на брдским стазама у Илирској Бистрици на другом месту.

Веснићев главни конкурент Италијан Антонино Миљоло после доминантне сезоне победио је и обезбедио титулу за 2025.

"Била је то једна од тежих трка ове сезоне дефинитивно. Стаза је након кише у суботу била изузетно клизава, а бројни удеси и просуто уље по стази су додатно погоршали ситуацију. Дао сам све од себе и на искуство сам одвезао одлична времена оставивши иза себе и много јаче аутомобиле.

Чињеница да сам у конкуренцији од више од 200 аутомобила успео да будем у самом врху изузетно ме радује и веома сам задовољан другим местом", казао је Веснић.

Последња трка сезоне возиће се за три недеље на стази Бузет у Хрватској, а српски трофејни аутомобилиста тамо иде као други у генералном пласману.

"Битка за сребрно одличје водиће се између мене и Марека Рибничека. Његовој "шкоди" више одговара терен на Бузету, али с друге стране ја имам бодовну предност. Као и увек, даћу све од себе", поручио је Веснић из Словеније.

понедељак, 01. септембар 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом