Мото ГП: Шпанац Хорхе Мартин победио на Великој награди Тајланда

Возач Прамак Дукатија Шпанац Хорхе Мартин победио је на Великој награди Тајланда, која је вожена у Мото ГП шампионату на стази Чанг у Бурираму.

Мартин је у Бурираму победио и у спринт трци. Шпанац је тријумфом на ВН Тајланда стигао до четврте победе ове сезоне. Остварио је време од 39:40.0450.

Јужноафриканац Бред Биндер из Ред Була је био други пошто је за Мартином каснио 0,114 секунди.

Међутим, организатори трке су казнили Биндера пребацивањем на трећу позицију, пошто је Јужноафриканац изашао ван стазе.

Друго место је на крају припало Италијану Франческу Бањаји из Дукатија, који је за победником каснио 0,253 секунде, иако је актуелни светски шампион завршио као трећи.

Прво место у генералном пласману возача држи Бањаја са 389 бодова, док је Мартин други са 376.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана 12. новембра за Велику награду Малезије.