Макс Ферстапен најбржи и у Великој Британији, шеста победа заредом за светског шампиона

Возач Ред Була Холанђанин Макс Ферстапен победио је на трци за Велику награду Велике Британије, која је у шампионату Формуле један вожена на стази Силверстоун.

Ферстапен је до осме победе ове сезоне, а 43. у каријери стигао у времену 1:25:16.938, а Холанђанин је тријумфом у Великој Британији остварио шесту узастопну победу ове сезоне.

Друго место освојио је возач Мекларена Британац Ландо Норис, који је за победником заостао 3,798 секунди, док је трећа позиција припала његовом сународнику Луису Хамилтону из Мерцедеса. Он је за Ферстапеном каснио 6,783 секунде.

Четврто место је заузео Аустралијанац Оскар Пијастри из Мекларена, док је пета позиција припала Британцу Џорџу Раселу из екипе Мерцедес. Бодове су још освојили Мексиканац Серхио Перез из Ред Була, Шпанац Фернандо Алонсо из Астон Марина, возач Вилијамса Александер Албон са Тајланда и возачи Ферарија Шарл Леклер из Монака и Шпанац Kарлос Саинц.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 255 бодова, док је други његов тимски колега Перез са 156.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 биће вожена 23. јула за Велику награду Мађарске на стази Хунгароринг.