Светско првенство у Берлину

Биљана Топић у финалу троскока

Српска атлетичарка Биљана Топић пласирала се у финале у троскоку на Светском првенству у Берлину.

Она је у другој квалификационој групи заузела треће место скочивши 14 метара и 37 центиметара.

У другом покусају она је скочила 13,80 м, док трећи пут није ни скакала.

Најбољи резултат у квалификацијама остварила је Кинсекиња Лимеј Ксије (14,62 м), а поред ње норму од 14,45 м испуниле су још само две атлетичарке, док ће осталих девет наступити у финалу на основу резултата.

Прворазредно изненађење приредила је Рускиња Надежда Аљехина. Иако је имала најбољи резултат ове сезоне, она није успела да се домогне борбе за медаље.

Колашинац без финала у бацању кугле

Српски атлетичар Асмир Колашинац није успео да се пласира у финале такмичења у бацању кугле на Светском првенству у атлетици у Берлину.

Колашинац је у другој квалификационој групи заузео 10. место са резултатом 19,67 метара.

12. Хамза Алић (БиХ) 20,10

У Берлину од српских атлетичара у суботу наступају још Биљана Топић у троскоку, Горан Нава у трци на 1.500 метара, Предраг Филиповић у финалу трке на 20 километара у брзом ходању, а Оливера Јевтић трчи финале на 10.000 метара.

Борчину злато, Филиповић 35. у брзом ходању

Руски атлетичар Валериј Борчин освојио је златну медаљу у дисциплини 20 километара у брзом ходању на Светском првенству у Берлину, док је српски атлетичар Предраг Филиповић заузео 35. место у конкуренцији 45 такмичара који су завршили трку.

Борчин је стазу прешао за сат, 18 минута и 41 секунду.

Сребрну медаљу освојио је Кинез Хао Ванг, а бронзану Едер Санчез из Мексика.

Филиповић је трку завршио у времену од једног сата, 27 минута и 44 секунде.

Нава није успео у квалификацијама

Репрезентативац Србије у атлетици Горан Нава није успео да се пласира у полуфинале трке на 1.500 метара на првенству света у Берлину, пошто је у квалификацијама заузео 10. место у првој групи резултатом 3 минута 44 секунде 13 стотинки.

Њабоље време у квалификациајама у овој дисциплини остварио је Етиопљанин Дересе Меконен са 3:37,04 минута.

Оливера Јевтић одустала од трке

Репрезентативка Србије у атлетици Оливера Јевтић није због здравствених проблема стартовала у финалној трци на 10.000 метара на првенству света у Берлину. Вицешампионка Европе у марарону је током јучерашњег дана затражила лекарску помоћ и била прикључена на инфузију.