Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић означила старт кроса РТС-а "Кроз Србију"

Крос РТС-а "Кроз Србију" намењен деци школског и предшколског узраста у свим градовима, општинским центрима и селима у Србији, церемонијално је стартовао одбројавањем министарке просвете Славице Ђукић Дејановић у Јутарњем програму.

Министарка Ђукић Дејановић је одбројавала до пет и потом означила старт трке. Овогодишњи крос РТС-а сматра се најмасовнијиmм, кроз циљ ће проћи између 400-450 хиљада тркача. Учесници су она деца чија је то жеља и нису ослобођена часова физичког васпитања.

Главни мото кроса "Кроз Србију" јесте" Спорту и школи, да. Странпутици, улици, насиљу и дроги, не".

Први преелиминарни резултати биће познати око 15 часова, а коначни у уторак 26. септембра.

За најбрже је обезбеђена диплома Радио Београда, који наредне године слави 100. рођендан.

Крос РТС-а организован је у северном делу Косовске Митровице и Лапљем Селу код Приштине, уз учешће више стотина ученика основних и средњих школа, које изводе наставу по систему Владе Србије.

Крос није само спортска трка, већ и изузетна прилика за промоцију здравог начина живота, казали су учесници кроса, охрабрени приличним бројем људи у публици.

Победницима у више категорија трчања подељена су признања, уз истицање да је крос РТС-а постао симбол издржљивости, упорности и спортског духа, те да су многе генерације спортиста прошле кроз ову трку, постављајући стандарде за будуће такмичаре.