среда, 25.11.2009, 18:05 -> 19:04
Болт обновио уговор са Пумом
Олимпијски и светски шампион у спринту Јамајчаниун Јусеин Болт постао је најбоље плаћени атлетичар свих времена, пошто је продужио спонзорски уговор са Пумом до 2014. године у вредности од шест милиона долара годишње.
Нови уговор је четири пута вреднији од досадашњег, по којем је светски рекордер на 100, 200 и 4x100 метара примао милион и по долара годишње.
Занимљиво је да Болт ни са тим примањима није ни близу зараде фудбалских и тениских асова као што су Кристијано Роналдо, Лео Меси, Роџер Федерер и Рафел Надал, чије зараде далеко премашују шест милиона долара годишње.
После Олимпијских игара у Пекингу, Болт за сваку трку добија 250.000 долара, што је знатно више него пре тога, када је трчао за 100.000 долара.
У конкуренцији свих спортиста, најбоље је плаћен амерички играч голфа Тајгер Вудс са око 20 милиона долара годишње, а играч НБА Леброн Џејмс има седмогодишњи уговор са компанијом Најк вредан 90 милиона долара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар