Читај ми!

ИААФ: Руси и даље под суспензијом, прескачу и Лондон

Руски атлетичари ће пропустити и овогодишње Светско првенство у Лондону, пошто је Међународна атлетска федерација (ИААФ) одлучила да продужи суспензију тој земљи због допинга.

Поједини руски атлетичари ће, међутим, моћи да се такмиче као неутрални спортисти ако задовоље критеријуме тестирања.

Русија је са свих међународних такмичења суспендована у новембру 2015. године, после извештаја комисије Светске антидопинг агенције (WАДА) о системском допингу. Атлетичари те земље нису учествовали ни на прошлогодишњим Олимпијским играма у Рио де Жанеиру.

Председник ИААФ Себастијан Коу је после састанка у Монаку рекао да укидање суспензије Русији не треба очекивати пре новембра.

Светско атлетско првенство одржаће се у августу у Лондону.

На састанку у Монаку је такође одлучено и да се "замрзну" промене држављанстава атлетичара. Коу је навео да садашња правила "више не одговарају сврси".

Одлука о забрани трансфера је донета након притужби да је почео да расте број атлетичара који мењају држављанства и наступају за земљу са којом претходно нису имали везе.

Та одлука неће утицати на 15 захтева који су у процесу обраде.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. септембар 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом