Драгутин Toпић и Драгана Томашевић без финала

Драгутин Топић и Драгана Томашевић нису успели да се квалификују у финале атлетског Првенства света у Берлину. Топић је три пута рушио лествицу у скоку увис на 2 метра и 20 центиметара.

Највећи успех на шампионатима света Топић је постигао 1999. године кад је у финалу освојио четврто место.

Драгана Томашевић бацила је диск 59 метара и 38 центиметара и заузела је тек девето место у својој квалификационој групи. Кинескиња Ма Ксуејун је имала најбољи резултат (63,38). Поред ње, норму од 61,50 м, испунило је још девет атлетичарки, док ће Американке Стефани Браун-Трафтон и Арета Тармонд наступити у финалу на основу резултата.

Томашевићева тужна, Топић имао проблема са леђима

Српска бацачица диска Драгана Томашевић изјавила је да јој ништа није полазило за руком у квалификацијама на Светском првенству у Берлину, док је скакач у вис

Драгутин Топић рекао да је још пре првог покушаја у квалификацијама осетио бол у леђима.

"Да сам бацила близу мог личног рекорда била бих у финалу, али

заиста нисам 'бацала'. Нисам имала прилику да раније видим и опробам круг, нисам имала промену брзине и, нажалост, завршила сам с деветим резултатом у групи. Жао ми је, кад се емоције стишају, одлучићу како и где даље", рекла је Томашевићева новинарима у Берлину.

Томасевићева је у првој серији бацила 58,32 метара, у другој 59,30, док је у трећој достигла даљину од 59,38.

У скоку у вис Драгутин Топић је из трећег покушаја успео да прескочи 2,15 метара, али је на висини од 2,20 три пута рушио лествицу.

"Бол у леђима био је присутан већ у загревању. Пробао сам да скачем и да дам максимум од себе, али и бол је, нажалост, део спорта. Није лако бити тренер и врхунски спортиста. После Биљиног наступа, истрошио сам се, живео сам за то да уђе у финале и максимално се томе посветио. Веома сам срећан и поносан на успех моје жене", рекао је Топић, чија је супруга Биљана освојила четврто место у финалу троскока.

Лекар Јован Ђуровић рекао је да је Топић месецима уназад осећао бол у леђима и оценио да би српски такмичар сигурно био у финалу да га није омела повреда.