Нова драматична завршница у Берлину, Шпанија након продужетка преживела Литванију

Кошаркаши Шпаније савладали су селекцију Литваније након продужетка са 102:94 у мечу осмине финала Евробаскета.

Попут осталих сусрета осмине финала Евробаскета, ни меч Шпаније и Литваније није разочарао.

Права рововска борба, резултатска клацкалица и драматична завршница виђена је у дуелу ове две селекције.

Шпанија је успела да оправда статус фаворита, али тек након продужетка.

Након егал кошарке на почетку сусрета, деловало је да Шпанија има конце утакмице у рукама.

"Фурија" је стигла до седам поена предности средином друге четвртине, али је од тог тренутка Литванија заиграла боље и поптуно преотела контролу.

На полувреме Литванија односи пет поена предности, да би у наставку одржавала и повећавала ту разлику.

Она је у једном тренутку достигла бројку од 11 поена.

Шпанија се није предавала, већ је последњим напорима покушавала и успевала да се врати у меч и уведе га у потпуно неизвесну завршницу.

Предност Литваније истопила се у финишу, Шпанија је дошла до вођства, што је значило да су детаљи одлучили победника ове осмине финала меча у Берлину.

Обе селекције деловале су помало конфузно у нападима у којима су могли да приближе своју екипу тријумфу.

Браздеикис је погодио тројку на 30 секунди до краја, чиме је донео Литванији минималну предност.

Шпанија је у наредном нападу успела да поентира након офанзивног скока Гарубе и врати вођство на своју страну.

Сабонис је направио несмотрен потез у следећем поседу, када је направио фаул у нападу у постављању блока.

Ернангомез је промашио једно од два слободна бацања, чиме је оставио Литванији шансу да остане у утакмици.

У последњем поседу, Јокубаитис је промашио тројку за победу, али је Браздеикис био на правом месту и из одбојке донео продужетак.

У додатних пет минута, Шпанија се боље снашла, била енергичнија, лукавија и одлучнија.

Браун је предводио стрелце "црвене фурије" са 28 поена, Вили Ернангомез постигао је 21, док су по 13 имали Хуанчо Ернангомез и Фернандез.

Најефикаснији у редовима Литваније били су Кузминскас са 18, Браздеикис са 17 и Сабонис и Лекавичијус са по 15 поена.

Шпанија иде у четвртфинале, где ће се састати са бољим из дуела Финске и Хрватске.