Хрватска надиграла Украјинце и избегла дуел са Србијом

Кошаркаши Хрватске савладали су Украјину са 90:85 у утакмици петог кола групе Ц на Европскогм првенству. Захваљујући овој победи Хрвати су овом победом избегли дуел са селекцијом Србије у осмини финала.

У врло равноправном дуелу са неколико резултатских обрта селекција Хрватске је у финишу меча успела да дође до победе.

Прва четвртина је завршена нерешеним резултатом да би у другој четвртини Хрватска преузела иницијатицу и вођство да би на полувреме отишла са предношћу од 45:42.

У наставку успевају да одржавају минималну предност да би украјинци средином четвртог дела меча начинили нови резултатски преокрет па се ушло у крајње неизвесну завршницу.

У последњих четири минута меча Хрватска бољом одбраном успева да заустави чак четири напада Украјунаца, а своје нападе реализује за вођство 86:79 које потом одржава до коначних 90:85 за победу.