Бугарска боља од Грузије, потпуно отворена ситуација у Групи А

Кошаркаши Бугарске савладали су селекцију Грузије са 92:80 у мечу четвртог кола Групе А на Европском првенству.

Бугарска је у другом полувремену преломила меч у своју корист.

Грузија је након првих 10 минута водила са четири поена, али је Бугарска успела у другој деоници да изједначи, а на полувреме оде са минималном предношћу.

Трећа четвртина била је кључна у победи Бугарске, пошто су је добили са 27:19.

Почетком последње четвртине, Грузија је ушла у двоцифрен заостатак, који није могла да надомести до краја сусрета.

Најефикаснији у победничком тиму били су Бост и Везенков, који су све време носили нападачки терет Бугарске.

Бост је убацио 33, а Везенков 27 поена. Двоцифрен је био и Иванов, који је додао 17 поена.

У редовима Грузије истакли су се Битадзе са 21 и Мекфаден са 19 поена.

Након четири одигране утакмице, обе екипе имају по једну победу и три пораза, али и математички шансу за пролаз у наредну фазу.