Марканен и Салин затрпали Чехе, Берлин за домаћина све даљи од Прага

Кошаркаши Финске победили су у Прагу репрезентацију Чешке 98:88 у четвртом колу групе Д Европског првенства.

Опоравили су се Финци после убедљивог пораза од Србије и одиграли добар меч у којем су контролисали резултат готово од првог до последњег минута утакмице.

Све што су Чеси успели јесте да поведу 3:2, након чега више нису могли до резултатске предности.

Већ након првих 10 минута игре водили су Финци 29:18. Чешка је успела до полувремена да смањи минус на оптимистичнијих шест поена, али је након паузе Финска само повећавала вођство и без проблема дошла до победе.

Лаури Марканен је одиграо одличан меч, постигао је 34 поена и ухватио 10 лопти. Пратио га је Сасу Салин са 23 поена и пет погођених тројки из осам покушаја.

Хрубан је поентерски предводио Чехе са 22 поена, док је бивши кошаркаш Партизана Јан Весели допринео свом тиму са 15 поена и шест скокова.

Финци су у груп Д сада на учинку од две победе и два пораза, док Чешка још увек има само један тријумф и пут за Берлин на завршницу турнира им све даље измиче.