Српски на српском

На Првом програму Радио Београда већ три године свакодневно емисија „Српски на српском" слушаоце једноставно, лако, забавно почава како треба и како не треба, шта може и шта не може... да се говори и да се пише.

У играној форми, кроз ПРИЧЕ, у дијалогу глумца и лектора, указује се на најчешће ГРЕШКЕ које се јављају у свакодневном говору, на пијаци, у парку, на родитељском или на састанку кућног савета, у позоришту, на стадиону, у трамвају, на сајму... У књизи се налазе 122 одабране епизоде, снимљене и на тонском запису у mp3 формату, међу којима су и РАДОВИ СТУДЕНАТА завршне године Групе за српски језик и књижевност Филолошког факултета у Београду, њих 14.

Едиција „Опредмећени звук", библиотека „Посебна издања" ● Ф - 12,0 x 20,0 цм ● С - 288, броширано ● ћирилица ● mp3 са снимцима свих епизода из књиге ● ISBN 978-86-6195-073-5

Више информација:

Садржај

О аутору

Одломак

Књигу потражите у продавници ПГП-а на Зеленом венцу, Југ Богданова 2, или наручите на број телефона: 011/655-27-35, односно путем мејла: prodajaknjiga@rts.rs.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 30. април 2025.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом