Тема недеље – Студије

Џозеф Штиглиц: Евро

У седмичном циклусу "Студије" можете слушати делове нове књиге Џозефа Штиглица "Евро", објављене августа ове године. Са енглеског превео Ивица Павловић.

Један од најпознатијих светских економиста Џозеф Штиглиц, осим што у овој књизи анализира учинке, прошлост и будућност заједничке европске валуте, евра, показује се и као својеврсни инсајдер који је, најпре, био у структурама што су израђивале економску стратегију Европе, док је данас у улози посматрача и оштрог критичара.

Његове анализе нису ведре. Књига почиње описом који подсећа на надолазак тешких градоносних облака: "Свет засипају мрачне вести из Европе". Разлоге за рђаву ситуацију Штиглиц ће, овога пута, потражити у механизмима који су пратили увођење евра као заједничке европске валуте, у начинима на које се политика уплиће у економске механизме, као и у реакцијама на тренутну кризу.

Књига ће се појавити у издању Академске књиге из Новог Сада.

Чита Марица Милчановић

Уредник Иван Миленковић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом