Камиј Сен-Санс: Прва соната за виолончело

Камиј Сен-Санс је Сонату за виолончело и клавир бр. 1 оп. 32 у це-молу компоновао 1872. године, истовремено са концертом за овај инструмент, па се (очекивано) могу уочити и неке сличности између двеју композиција.

Својеврсна француска прозрачност и структурална прецизност и једноставност ‒ то су неке основне одлике стила Сонате, која је први пут била снимљена тек 1935. године и веома дуго су се сасвим ретко могли чути нови снимци.

У данашњој емисији, коју припрема Маја Чоловић Васић, слушаћете снимак који су у оквиру Београдског међународног чело феста 5. јула 2004. године остварили Марија Клигел и Франсоа Жоел Тиолије.

Аутограм

Autor:
Ивана Комадина, Горица Пилиповић, Маја Чоловић Васић, Зорица Премате и Радош Митровић

У Аутограму представљамо значајна дела која најпотпуније рефлектују домете и уметничку личност неког аутора у појединим сегментима његовог опуса. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом