Читај ми!

Орландо Гибонс: Краљевске фантазије

Мада Орландо Гибонс није успео да компонује толики број славних дела као његов знатно чувенији савременик Вилијам Берд, ипак се убраја међу највеће енглеске композиторе с почетка 17. века.

Упамћен је превасходно по својим црквеним делима и музици за клавијатурне инструменте.

Данашњи Аутограм посветили смо Гибонсовим „Краљевским фантазијама", композицијама писаним за ансамбле од два до шест извођача, делима у којима је његова машта нашла подручје на којем ће се најслободније изразити.

Тринаест Гибонсових фантазија слушаћете у тумачењу које су на оригиналним инструментима 16. и 17. века остварили: Жорди Саваљ (виоле), Кристоф Коен (алт и тенор виола), Сержи Касадемун (бас) и Јоханес Зонлајтнер (позитив оргуље).

Аутор емисије је Ивана Комадина.

Аутограм

Autor:
Ивана Комадина, Горица Пилиповић, Маја Чоловић Васић, Зорица Премате и Радош Митровић

У Аутограму представљамо значајна дела која најпотпуније рефлектују домете и уметничку личност неког аутора у појединим сегментима његовог опуса. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом