Радио игра

Вашингтон Ирвинг: Легенда о уснулој долини (премијера)

Радио-драма настала према приповеци Вашингтона Ирвинга прича је о полетном младом учитељу који се доласком у једно село у Новој Енглеској на драматичан начин суочава са локалном легендом о безглавом коњанику. Ова Ирвингова приповетка, као једно од најзначајнијих дела америчке књижевности 19. века, представља забавну сатиру пуританског морала, а уједно и пародију књижевних образаца који ће тек у будућности постати заштитни знак књижевности Нове Енглеске.

Улоге тумаче: Бранислав Платиша, Миодраг Милованов, Дубравко Јовановић, Тања Мирчетић, Петар Михаиловић и Снежана Ковачев.
Превод: Јелена Витезовић
Драматизација: Владимир Коларић
Лектор: Олга Бабић
Музички сарадник: Драган Митрић
Тон-мајстор: Милан Филиповић
Редитељ: Зоран Рангелов
Уредник серије: Оливера Коларић

Драмски програм

Autor:
Радио Београд 2

Драмски програм на РБ2 свакодневно емитује репризну и премијерну продукцију радним данима од 18:32, суботом у 18:00 у серијама Мала сцена, Паукова мрежа, Радио игра, Драма Другог програма, Звездани часови и Документарно драмски програм. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом