Невидљиви људи

Стеван Раичковић у Литерарној редакцији Радио Београда

Пре тачно десет година, 6. маја 2007, преминуо је један од најзначајнијих српских песника, академик Стеван Раичковић.
У рубрици „Ко је радио на радију" подсетићемо се гласа Стевана Раичковића, његових стихова и рада у Литерарној редакцији Радио Београда, чији је био сарадник од њеног послератног формирања 1945. до 1959. године.

Такође 6. маја, али пре 102 године, рођен је Орсон Велс, амерички режисер, глумац, сценариста и продуцент.

О његовој идеји за радијску адаптацију приповетке Херберта Џорџа Велса Инвазија са Марса названој „Рат светова", која је на Ноћ вештица 1938. године изазвала општу хистерију, панику међу грађанима и контроверзе, односно о емотивној и имагинативној вези између слушалаца и радија, разговарамо са Мирославом Јокићем, хроничаром радија и дугогодишњим уредником Драмског програма Радио Београда.

У рубрици „Кутија за памћење" емитујемо одломке из разговора Милоша Јевтића са сликаром Едом Муртићем. Ови разговори вођени су за емисију „Гост Другог програма" 1982. године.

Емисију припрема и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом